Вода, яку ми п’ємо та здорові зуби

Вода, яку ми п’ємо та здорові зуби

Лікарі рекомендують пити  мінімум 1,5 літри води на день для гарного самопочуття і для здоров’я зубів. Підтримка водного балансу в організмі забезпечує терморегуляцію організму, транспортування їжі та видалення відходів. А зневоднення в два рази підвищує ймовірність розвитку захворювань порожнини рота, а також схильність зубів до карієсу.

Якщо ви споживаєте достатньо рідини, у вас не пересихає у роті і виробляється необхідна кількість слини, яка відповідає за виділення лізоциму. Лізоцим – це речовина, яка допомагає боротися з шкідливими мікробами у ротовій порожнині, які, у свою чергу, провокують утворення карієсу, проблеми з яснами та неприємний запах з рота.

Але не все так просто. Потрібно звернути увагу на те, яку саме воду ви п’єте і якої якості.

  • Газована вода псує зубну емаль. Найбільшу шкоду ви завдаєте своїм зубам, коли п’єте газовану воду з різними смаковими добавками, зокрема з небезпечним для зубів цукром. Тому для здоров’я зубів найкраще споживати просту, некип’ячену, негазовану воду. 
  • Хоч зубна емаль і найтвердіша тканина організму, все ж на неї відчутно впливає те, воду якої якості ви щоденно п’єте. Адже вода з незбалансованим вмістом мікроелементів також може спричинити захворювання ясен та зубів. 
  • Вода повинна бути смачною, прозорою і без запахів, не містити шкідливих хімічних домішок, без хвороботворчих бактерій і вірусів, показник pH (водневий показник) має дорівнювати 7 і з твердістю (вміст йонів кальцію і магнію) до 7 ммоль/дм3. 

Якщо у воді є надлишок чи брак такого мікроелементу, як фтор, у будь-якому разі для зубів це дуже погано. Надлишок провокує ураженням флюорозом (поява на зубах білих плям, які з часом можуть змінити колір на жовтий чи навіть коричневий), через дефіцит фтору емаль стає тонкою і розвивається карієс. 

Якщо у воді бракує кальцію, організм починає його забирати з внутрішніх резервів, що негативно відбивається на стані зубної емалі. 

Якщо у воді забагато заліза зубна емаль стає крихкою та змінює колір. 

На хімічний склад води впливає те, де її видобувають і які методи застосовують для очищення. Лікарі рекомендують, заради збереження здоров’я не лише зубів, але й організму в цілому, вдаватися до додаткових способів очищення води, таких як фільтрація адсорбентами, ультрафіолетом чи зворотним осмосом, та не зволікати з проведенням аналізу якості води, яку ви п’єте.