Команда клініки Giorno Dentale з Києва про етапи імплантації

Команда клініки Giorno Dentale з Києва про етапи імплантації

Giorno Dentale – це мережа сімейних стоматологій з Києва. Команда 4 філіалів  вирішує проблеми з зубами будь-якої складності, в тому числі відновлю втрачені зуби за допомогою імплантатів Straumann.

Процес імплантації проводиться у декілька етапів. Як правило, це тривалий період – від моменту консультації зі стоматологом до відновлення втрачених зубів. Усе залежить від стану організму пацієнта, від обраного методу імплантації, обсягу кісткової тканини тощо.

Щоб операція минула успішно без ускладнень, найвідповідальніший етап у процесі імплантації – це підготовка до неї.

Підготовка до майбутньої операції.

Спочатку лікар оцінює загалом здоров’я пацієнта, стан його органів та систем. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, чи готова конкретна людина до операції. Береться до уваги геть усе: ситуація з зубами (зуби повинні бути здоровими), наявність протезів, стан пародонта, усієї зубощелепної системи, кістки щелепи (ступінь атрофії), вимірюється товщина слизовоокістного шару на вершині альвеолярного відростка тощо. Неодмінно проводиться рентген чи комп’ютерна томографія ротової порожнини пацієнта.

Перед самою операцією пацієнт теж повинен відповідно підготуватися: в ідеалі незадовго до операції провести професійну чистку зубів, за добу до процесу імплантації не вживати алкогольні та міцні напої, перекус має бути легким, але ситним, за годину-дві не пити багато рідини, також потрібно добре почистити зуби та язик; за порадою лікаря вживати потрібні медикаменти і радитися щодо ліків, які приймаєте самостійно.

Етапи імплантації

  • За необхідності, нарощування кісткової тканини

Це додаткова операція з використання кісткового матеріалу, взятого з іншої ділянки вашого організму або матеріалу, виготовленого штучним шляхом.

  • Безпосередньо встановлення імплантату
  • Приживлення (реабілітація)
  • Встановлення коронки

Імплантація це вживлення у кістку щелепи штучного титанового кореня зуба, який є біосумісним. Імплантат складається з титанового гвинта та абатмента, який приєднують до гвинта і він є основою для кріплення коронки.

Імплантація може бути як одноетапною, так і двоетапною, також можлива одномоментна – одночасно з видаленням зуба. 

Коротко про те, що відбувається під час операції

Під час одноетапної імплантації імплантат та тимчасовий протез встановлюються за один раз, після приживлення імплатата (через кілька місяців) тимчасовий протез замінюють на постійну коронку. Після хірургічного втручання лікар призначає знеболюючі та протинабрякові ліки, пацієнту радять полоскати рот розчином антисептиків.

Двоетапна імплантація передбачає, коли між першим і другим етапом минає до пів року, а іноді й більше. Спочатку відбувається розсічення ясен, просверлюється отвір у кістковій тканині – готується лунка для титанового кореня, кріпиться імплантат (якщо є необхідність, на ясна накладаються шви). Лише після повного приживлення імплантату, встановлюють абатмент, а вже тоді готова коронка вставляється на цю основу. Тут також є свої особливості, на нижній щелепі починають проводити протезування через два-три місяці після операції, на верхній – аж через шість місяців.

Імплатати практично не відрізняються від ваших рідних зубів ні за кольором, ні за формою. Відсоток того, що вони приживляться після операції дуже високий – до 98%. Вони не потребують спеціального догляду і можуть прослужити, у залежності від їхньої якості та вашого ставлення до здоров’я ротової порожнини, до двадцяти п’яти років, а іноді й більше. Здоров’я і по більше усмішок вам!

Підготувати матеріал про етапи імплантологія нам допомогли лікарі мережі сімейної стоматологія Giorno Dentale  https://giorno-dentale.com//