Коли найкращий час для відновлення  зуба?

Коли найкращий час для відновлення  зуба?

Розповідає Роман Слободян, завідувач відділу хірургічної стоматології Стоматологічного медичного центру ЛНМУ ім. Данила Галицького

Після того, як видалили зуб, не варто зволікати з  встановленням імплантату. Затягування з процесом відновлення зубного ряду може спричинити до серйозних неприємних змін у ротовій порожнині: зубна кістка резорбується (тоншає), деформується щелепна і зубна системи, змінюється прикус, часто стає важко пережовувати їжу.

Яким є оптимальний час для встановлення імплантату?

Можливі різні варіанти встановлення імплантату. Ще кілька років тому більш прийнятним вважалось встановлення імплантату через два-три місяці після видалення зуба. За цей час лунка встигає загоїтися, а кістка ще не встигне атрофуватися. Цей підхід і надалі використовується дуже часто, і ваш лікар може запропонувати саме його. Проте наука рухається вперед, і на сьогоднішній день одномоментна або миттєва імплантація уже теж стала звичним протоколом.

Отже, коли можлива миттєва імплантація?

Іноді пацієнт наполягає на тому, щоб імплантат встановили відразу ж після видалення зуба. Особливо коли йдеться про зону видимості усмішки. Відсутність зубів спричинює неабиякий психологічний дискомфорт і породжує чимало комплексів.

Останні кілька років така методика стрімко розвивається у всьому світі і набуває все більшого попиту. Після видалення зуба лікар встановлює імплантат з абатментом і тимчасовою коронкою. Це достатньо функціональне та естетичне рішення. А згодом, в залежності від того, як почуватиметься пацієнт, які особливості обраного імплантату і від того, наскільки швидко імплантат остеоінтегрується (або іншими словами, приживеться) у роті, у середньому через один-чотири місяці ставлять постійну коронку. Іноді процес приживлення імплантату займає і до півроку, тож тимчасова коронка служитиме вам вірою і правдою, у тому випадку, якщо ви не візьметеся перевіряти її на міцність і не будете додатково її навантажувати.

Існує ряд умовних протипоказів до негайного навантаження при імплантації або імплантації загалом:

  • слабкий імунітет;
  • цукровий діабет;
  • онкологічні захворювання;
  • СНІД;
  • хвороба пародонту;
  • дефіцит щелепної тканини; розпушення та атрофія кістки.
  • інші захворювання ротової порожнини;
  • сильна алергія на анестетики
  • вагітність

Це не означає, що пацієнт повинен залишитись без зубів чи користуватися старими методами. Адже імплантологія розвивається, вдосконалюється, проводить тисячі довготермінових досліджень, щоб забезпечити пацієнта навіть з дуже обтяженим анамнезом можливістю щасливо і відкрито посміхатися, їсти улюблену їжу, жити повноцінним життям і бути впевненим у собі.

Не зволікайте з відновленням зубного ряду, адже вже  через два-три місяці після видалення зуба зменшується обсяг кісткової тканини, і в подальшому імплантація вимагатиме додаткових процедур з нарощення кістки чи м’яких тканин.

Що робити, якщо зуб видалили давно?

Якщо зуб видалили давно, то можливо у вас не буде достатнього об’єму кістки для імплантації або бракуватиме місця для імплантату. Ці питання теж можна вирішити. Часом ортодонтичним лікуванням, а іноді – використовуючи ультратонкі імплантати. Якщо ж бракує кісткової тканини, то лікар може провести додаткову операцію з її нарощування.