На що варто звернути увагу коли потрібно видалити зуб

На що варто звернути увагу коли потрібно видалити зуб

Чи не кожному з нас рано чи пізно доводилося стикнутися з ситуацією, коли необхідно видалити зуб. Сучасні стоматологи роблять усе, щоб цього не допустити, але є складні випадки, коли без видалення проблемних зубів чи коренів не обійтися. 

На що варто звернути увагу при видаленні зуба? 

  • Не відкладайте видалення зуба, коли на це є показання. 
  • Важливо психологічно налаштуватися на процедуру. Знати та розуміти, що за чим і для чого буде відбуватись.
  • Видалення зуба – складна операція до якої потрібно готуватися. Процес загоєння ясен та кістки минає краще, коли пацієнт здоровий. Тож важливо вилікувати усі запальні процеси у порожнині рота, такі, як стоматит чи гінгівіт. 
  • Видаляти краще зуб, який на момент операції не болить (в стані спокою).

І ще кілька порад для того, щоб оперативне втручання пройшло успішно, безболісно і без будь-якого дискомфорту для пацієнта. Лікарі радять видаляти зуб зранку, щоб мати час на відновлення і добре виспатися уночі. Перед операцією ситно поїсти, адже після видалення зуба, доведеться якийсь час утриматися від вживання їжі. Категорично забороняється вживання алкоголю незадовго до операції, адже це може спричинити до кровотеч та інших ускладнень. 

Вжиття знеболюючих перевірених препаратів навіть при незначному втручанні позбавляє пацієнта будь-якого дискомфорту. Наприклад, застосування спеціального гелю приглушує больові відчуття під час введення уколу У сучасних стоматологічних клініках при видаленні зубів застосовують кілька видів знеболення:

  • медикаментозний сон (седація). Повністю безпечний метод, який підходить, як для дорослих, так і для дітей)
  • комп’ютерна анестезія (забезпечує відсутність болю навіть при введенні уколу і оніміння обличчя).

Існує два способи видалення зубів:

  • простий з застосуванням звичайних стоматологічних інструментів
  • хірургічний (атипове видалення) оперативне втручання, при якому відбувається розсічення ясна та окістя, а після закінчення накладаються шви. 

При сучасному розвитку медицини, зокрема хірургічної стоматології, лікування та видалення зубів проходить практично безболісно. Тому можна сміливо довірити своєму лікарю себе і свої зуби.