Для чого потрібне загальне знеболення у стоматології
Найбільше, що відлякує від звернення до стоматолога – це страх перед можливим болем під час лікування. І допоки страх перед болем сильніший за зубний біль – ми здатні терпіти та відкладати, замість того, щоб вилікуватись та забути. Проте розвиток стоматології, зокрема хірургічної, пішов настільки далеко вперед, що на сьогодні у сучасних клініках лікування та видалення зубів проходить максимально безболісно.
Для цього у стоматологія використовують місцеву анестезію та загальне знеболення.
Загальне знеболення потрібне у випадку проведення складних та тривалих операцій у щелепно-лицевій ділянці і коли місцевою анестезією не обійтися. Іноді це потрібно робити, щоб не травмувати психіку людини, часто дітей, під час проведення тих чи інших маніпуляцій.
Загальна анестезія дозволяє «вимкнути» деякі рефлекси, зокрема блювотний, при наявності якого неможливо провести лікування у порожнині роту. Під час наркозу також є можливість провести знеболенням людям з алергією на місцеві анестетики.
Загальне знеболення (наркоз) – це оборотний стан, що досягається за рахунок введення спеціальних препаратів в організм людини. Ці лікарські засоби зумовлюють снодійний, розслабляючий та проти тривожний ефект. Під час такого лікування пропадає страх і тривога від майбутніх маніпуляцій, що в свою чергу благотворно впливає на результат і дає можливість запобігти можливим ускладненням.
Безпека під час проведення загального знеболення залежить від низки факторів:
- якості препаратів, які використовує лікар-анестезіолог;
- наявность в клініці спеціального обладнання: інфузомата, монітору пацієнта, дефібрилятора, апарату штучної вентиляції легень тощо;
- кваліфікації та досвіду анестезіологічної команди.
Провідні клініки використовують у своїй практиці внутрішньовенну седацію, седацію із захистом дихальних шляхів (інтубація) для складних та тривалих втручань.
До протипоказань для загального наркозу відносять захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, алергія до препаратів для анестезії.
Підготовка до загального знеболення:
– не вживайте їжу та напої за чотири години до лікування;
– здайте аналізи крові та кардіограму;
-не плануйте поїздок за кермом протягом доби після проведеної операції під загальним наркозом.
При кваліфікованій підготовці пацієнта та правильному алгоритму проведення седація стає максимально безпечною.
Дякую за допомогу при підготовці матеріалу Мастєрову Дмитру, завідуючому хірургічним відділенням у мережі стоматологічних клінік «Люмі-Дент».