Чи можуть дві години профілактики на рік захистити зуби на все життя?
Якщо говорити про профілактику захворювань зубів – це насамперед щоденний, правильний догляд за ротовою порожниною вдома та щопівроку обов’язковий візит до стоматолога. Такий регулярний підхід до гігієни рота дозволяє вчасно виявляти проблеми зубів і ясен, та лікувати їх ще на ранньому етапі захворювання. Це вбереже ваші зуби здоровими на все життя.
Коли ви звертаєтеся до стоматолога саме для профілактичного огляду, ви можете отримати багато корисної інформації як про стан своєї ротової порожнини, так і про правильний індивідуальний догляд за вашими зубами. Лікар підкаже, на що під час щоденних гігієнічних процедур потрібно звертати найбільшу увагу.
Треба пам’ятати, що коли зуби здорові – це не лише гарантія привабливої усмішки і вашої впевненості у собі, але й запорука доброго стану організму загалом. Хворий зуб – джерело інфекції, мікроби, що розмножуються у ньому, розповсюджуються по всьому організмі, завдаючи шкоди внутрішнім органам та кровоносній системі, стимулюють такі недуги як ревматизм, серцеву та ниркову недостатність тощо. Особливо небезпечні ці процеси для людей з ослабленим імунітетом, зокрема для вагітних жінок.
Наслідками проблем з ротовою порожниною можуть стати труднощі з пережовуванням їжі чи навіть чітким вимовлянням слів.
Щоб зменшити небезпеку розвитку карієсу, пародонтиту чи інших недуг у вашій ротовій порожнині, стоматологи радять дотримуватися таких простих правил:
- щопівроку відвідувати свого зубного лікаря
- двічі на день, а ще краще після кожного прийому їжі чистити зуби і полоскати рот
- чищення зубів має тривати не менше трьох хвилин для механічної щітки і двох для електричної
- доросла людина повинна чистити зуби, ясна і язик
- використовувати мануальну м’яку зубну щітку з однаковою довжиною синтетичних ворсинок; серед непоганих варіантів – електрична чи звукова щітка
- змінювати зубну щітку потрібно що три місяці
- щодня використовувати зубну нитку, ополіскувач та міжзубні йоршики
- зубна паста повинна містити фтор
- бажано стежити за тим, щоб у роті не пересихало – це сприяє активному розмноженню мікробів.
Добра щітка є важливішою від ретельно підібраної зубної пасти. Зуби потрібно чистити щіткою з заокругленими краями та довшою ручкою, з невеликою голівкою 25-30 мм, що дозволить досягати нею у найнедоступніші місця, зокрема до зубів мудрості. Правильно чистити під кутом сорок п’ять градусів до ясен і не сильно притискаючи, напрямки руху щітки повинні бути різними.
Також серед рекомендацій стоматологів – не вживати водночас холодну і гарячу їжу чи напої, що неодмінно шкодитиме вашій емалі, звернути увагу на те, що ви їсте, адже збалансоване правильне харчування (білкова, збагачена кальцієм їжа) допоможе зберегти ваше здоров’я і здоров’я ваших зубів, достатній сон (не менше семи-восьми годин на добу) та дбайливе ставлення до себе загалом. Якщо ваші зуби здорові і чисті, у вас свіжий подих, ваші ясна рожеві і не кровоточать.
Профілактика зубних захворювань допоможе не лише зберегти здоровими зуби, але й значно зекономити ваш сімейний бюджет. Адже вартість лікування дрібних незначних погрішностей у ротовій порожнині не йде у порівняння з тим, скільки доведеться заплатити, для прикладу, за відновлення одного чи кількох зубів. Тому не зволікайте і не відкладайте візит до вашого лікаря!